sobota, 18 maja 2013

NOC MUZEÓW W WARSZAWIE

Czy macie już plany na sobotni wieczór? Jeśli nie, to koniecznie musicie wybrać się na Noc Muzeów. Impreza odbędzie się 18 maja we wszystkich dużych miastach w Polsce.
Przygotowałam dla Was 10 najbardziej interesujących miejsc, które można zwiedzić w sobotni wieczór w Stolicy.


1. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym zobaczycie specjalnie przygotowaną kolekcję sztuki współczesnej.
2. Stacja Filtrów przy ulicy Koszykowej 81, gdzie będziecie mogli zwiedzić Zakład Filtrów Pospiesznych, wnętrze filtra powolnego oraz zobaczyć eksponaty w sali muzealnej.
3. Muzeum Historii Żydów Polskich oferuję w tę noc film dokumentalny ilustrowany muzyką z epoki, amatorskie filmy emigrantów z odwiedzin w Polsce oraz pięknie brzmiącą muzykę chasydzką. Poza tym możecie zwiedzić nietuzinkowe wnętrze budynku muzeum.
4. Centrum Nauki Kopernik podzieliło atrakcje na te, które będą się odbywać przed budynkiem, na patio, wewnątrz budynku oraz w Planetarium. Będzie się działo!
5. W Fabryce Wedla czeka na Was zwiedzanie pracowni rarytasów, poczęstunek w Sali Historycznej oraz oglądanie z antresoli taśmy produkcyjnej. Po raz pierwszy budynek będzie otwarty w Noc Muzeów. Warto skorzystać z okazji !!
6. Muzeum Powstania Warszawskiego otworzy dla zwiedzających  swoją ekspozycję ukazującą życie oraz obyczajowość przedwojennej Warszawy. Goście będą mogli zobaczyć krótkie reportaże z uczestnikami walki o wolność.
7.  Muzeum LOT-u zaprezentuje Wam dużą ilość intrygującej historii polskiego lotnictwa pasażerskiego.
8. O godzinie 21:00 w Parku Fontann na Podzamczu rozpocznie się pokaz wyrafinowanego połączenia świateł, wody oraz muzyki.
9. W Noc Muzeów zostanie otwarty dla zwiedzających Pałac Prezydencki.
10. Kibice piłki nożnej, a przede wszystkim Legii Warszawa będą mieli okazję zwiedzić muzeum swojej drużyny.źródło:
www.noc-muzeów.pl
https://www.facebook.com/Noc.Muzeow.w.Warszawie?fref=ts


Brak komentarzy: